|صفحه‌ی یک| - |آینه‌ی بانو؛ خورشیدی دیگر| - |گنجه| - |تماس|پست‌ها و صفحات قبلی را از پایین وب‌لاگ ورق بزنید

هر چیزی گفتنی نیست؛ باید صبر کرد تا وقت‌اش برسد... . *دوست نداشتم روزی برسد که این‌گونه جملات را در وبلاگم بنویسم، چون به وجدان و حق و حقوق یک نویسنده در ناخود‌آگاه ایرانیان اعتقاد داشتم؛ اما حالا ـ با احترام تمام ـ به خواننده‌گان وبلاگ خورشیدبانو عرض می‌کنم: «تمامی مطالب این وب‌لاگ دست‌نوشته‌های شخصی‌ام بوده ـ و هست! ـ و امیدوارم برای استفاده‌شان گرفتن اجازه را فراموش نکنید!»
پروفایل مدیر وبلاگ
دیگرانم
ابرک شلوار پوش - سجاد صاحبان‌زند
اثبات ما - عطیه عسگری
اکسیر نوآوری - مهندس محمود کریمی
اگر به هم نرسیدیم ـ عبدالله روا
اگر دل دلیل است - انوشه میرمجلسی
الماس ـ کوروش سلیمانی
این‌جا شب نیست - جوان و دانش
با دوست پری شانم و بی دوست پریشان ـ علی‌رضا بدیع
باید خواب دید ـ امیر شوکتی
بی‌سر و ته - مجتبی آذری
بی‌گاهان - اکرم زمانی
پرواز شب - شاهین شرافتی
پوریا ناظمی - پوریا ناظمی
ترجمه و نوشته‌های امیرمهدی حقیقت - امیرمهدی حقیقت
تنبل‌خونه شاه‌عباسی - کویریات
توکای مقدس - توکا نیستانی
جیره‌ی کتاب
حمید محمدی - حمید محمدی!
خاطرات مشترک - محسن امین
خورشید بانو - رعنا شمس
در جریان باشید - محیا ساعدی
درد، حرف نیست، درد، نام دیگر من است ـ سمیرا راهی
زن سوم ـ گلرنگ
سر هرمس مارانا ـ شوالیه‌ی ناموجود
سهراب سپهری
شُمال از شُمالِ غربی ـ محسن آزرم
عسل و شکر - لاله محمودی
فرا تر از بودن - پریا ابراهیمی
قوزک پای چپ یک زرافه‌ی ایده‌آلیست که در یک عصر پاییزی سیگارش تمام شده می‌خارد
کازابلانکا ـ آقای الف
کتاب‌فروشی هدهد - سانتیاگو، استراگون، ولادیمیر
گاهی، با هم حرف بزنیم ـ نیره غدیری
مدرسه همشهری - مرکز آموزش موسسه‌ی همشهری
مکالمه‌ی سکوت در صفحه‌ی آخر - فرزانه ناظری
میز غذا - سورملینا
می‌نویسم - نسیم صباغان
ناتور ـ پدرام رضایی‌زاده
هزار ساله ـ رضا کتاب‌دوست
وب‌سایت رسمی احمد شاملو - احمد شاملو
وب‌سایت رسمی نادر ابراهیمی - نادر ابراهیمی
نویسندگان
صفحات اضافی
در تب و تاب المپیک 2008 - پکن

در پکن خبری نیست؟... هست!!!

 

پکن این‌جاست:

Beijing, People Republic of  China
Beijing is the capital of China.
The native name of China is
中国 (Zhong Guo).

پکن پایتخت کشور جمهوری خلق چین است. شهر پکن میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۸ است.

نماد شهر پکن؛ معبد بهشت

[بیشتر بدانید]

 

شمارش معکوس برای آغاز المپیک 2008 – پکن (میدان تیان آمن) [Beijing Olympic 2008 countdown]

 

و حالا، پکن در تب المپیک (پر خرج!) 2008 می‌سوزد!:

 

کاملا بدون شرح!

و هم‌چنان می‌سوخت که ما هم از راه رسیدیم!:

Islamic Republic Of Iran – Olympic 2008 – Beijing

فووا، نمادهای خوش‌بختی المپیک پکن:

 

یکی از جذابیت‌های المپیک پکن، 5 شخصیت نمادین این بازی‌ها به نام فووا (Fuwa) است که هر کدام منطبق بر رنگ‌های اصلی حلقه‌های المپیک می‌باشند.

 


 

هرگاه هجای اول نام این پنج شخصیت با هم جمع شوند جمله‌ای به‌صورت Bei Jing Huan Ying Ni را تشکیل خواهند داد که به معنی "به پکن خوش آمدید" می‌باشد!

 

[اطلاعات بیش‌تر در مورد فووا]

این وسط باراک اوباما، المپیک را بایکوت می‌کند!:

نامزد دموکرات ریاست جمهوری "باراک اوباما" در یک سخنرانی اعلام کرد که به افتتاح المپیک 2008 پکن توجهی ندارد (!!).

 

یاددآوری تلاش برای معرفی ایران:

دیر کل امور بین الملل سازمان صدا و سیما در همایش مدیران دفاتر و مدیران خبر دفاتر نمایندگی خارج از کشور و خبرنگاران آزاد گفت:خبرنگاران رسانه ملی در خارج از کشور برای نشان دادن چهره واقعی ایران اسلامی بیش از پیش تلاش کنند .

 

 

 

پیش تا پایان ای جاویدان ایران:

شنبه ۱۹مرداد ( ۹اوت)
- بدمینتون: کاوه محرابی، دور نخست انفرادی - ساعت
۹
- بوکس: وزن
۸۱کیلوگرم، مهدی قربانی - ساعت ۱۳:۳۰
- تیروکمان زنان: نجمه آبتین، دور نخست - ساعت
۱۲
- تیروکمان مردان: حجت الله واعظی - دور نخست - ساعت
۱۵
- جودو: وزن زیر
۶۰کیلوگرم، مسعود حاجی آخوندزاده - از ساعت ۱۲ - دوچرخه سواری جاده: قادر میزبانی، حسین عسگری و مهدی سهرابی - ساعت ۱۱ - شنا: ۱۰۰متر قورباغه، محمد علیرضایی - دور مقدماتی - ساعت ۱۸:۳۰ - قایقرانی: رویینگ تک نفره، هما حسینی و محسن شادی - ساعت ۱۳:۵۰ یکشنبه ۲۰مرداد ( ۱۰اوت)
- بدمینتون: کاوه محرابی، (در صورت صعود) دور دوم انفرادی - ساعت
۱۰ - بسکتبال: با روسیه - ساعت ۹
- بوکس: وزن
۶۴کیلوگرم، مرتضی سپه وند - ساعت ۱۳و ۳۰
- جودو: وزن زیر
۶۶کیلوگرم، آرش میر اسماعیلی - از ساعت ۱۲
- شنا:
۱۰۰متر قورباغه، محمد علیرضایی - (در صورت صعود) نیمه نهایی - ساعت ۱۰
دوشنبه
۲۱مرداد ( ۱۱اوت)
- بدمینتون: کاوه محرابی، (در صورت صعود) دور سوم نفرادی (بین
۳۲نفر) - ساعت ۱۰
- جودو: وزن زیر
۷۳کیلوگرم، علی معلومات - از ساعت ۱۲
- شنا:
۱۰۰متر قورباغه، محمد علیرضایی - (در صورت صعود) فینال - ساعت ۱۰ - قایقرانی: رویینگ تک نفره، هما حسینی و محسن شادی (در صورت ناکامی در دور اول) رقابت گروه بازنده‌ها - ساعت ۱۵:۳۰
سه شنبه
۲۲مرداد ( ۱۲اوت)
- بدمینتون: کاوه محرابی، (در صورت صعود) دور چهارم نفرادی (یک هشتم نهایی) - ساعت
۱۰
- بسکتبال: با لیتوانی، ساعت
۹
- تیروکمان زنان: نجمه آبتین، (در صورت صعود) رقابت در جمع
۱۶نفر برتر - ساعت ۱۰
- جودو: وزن زیر
۸۱کیلوگرم، حامد ملک محمدی - از ساعت ۱۲
- قایقرانی: رویینگ تک نفره، هما حسینی و محسن شادی (در صورت صعود) یک چهارم نهایی گروه بازنده‌ها - ساعت
۱۶
- کشتی فرنگی: وزن
۵۵کیلوگرم، حمید سوریان - از ساعت ۹:۳۰
چهارشنبه
۲۳مرداد ( ۱۳اوت)
- بدمینتون: کاوه محرابی، (در صورت صعود) دور پنجم نفرادی (یک چهارم نهایی) - ساعت
۱۰
- بوکس: وزن
۹۱کیلوگرم، علی مظاهری - ساعت ۱۳:۳۰
- تیروکمان مردان: حجت الله واعظی - (در صورت صعود) در جمع
۱۶ورزشکار برتر - ساعت ۱۰
- جودو: وزن زیر
۹۰کیلوگرم، حسین قمی - از ساعت ۱۲
- قایقرانی: رویینگ تک نفره، هما حسینی و محسن شادی (در صورت صعود) یک چهارم نهایی - ساعت
۱۴:۵۰
- کشتی فرنگی: وزن
۶۶کیلوگرم، علی محمدی - از ساعت ۹:۳۰
پنجشنبه
۲۴مرداد ( ۱۴اوت)
- بوکس: وزن
۸۱کیلوگرم، مهدی قربانی، (در صورت صعود) دور دوم - ساعت ۱۳:۳۰
- بوکس: وزن
۶۴کیلوگرم، مرتضی سپه وند (در صورت صعود) دور دوم - ساعت ۱۹ - بسکتبال: با استرالیا ساعت ۱۱:۱۵
- تیروکمان زنان: نجمه آبتین، (در صورت صعود) یک چهارم نهایی - از ساعت
۱۰:۳۰
- کشتی فرنگی: وزن
۸۴کیلوگرم، سامان طهماسبی، از ساعت ۹:۳۰
- کشتی فرنگی: وزن
۹۶کیلوگرم، قاسم رضایی، از ساعت ۹:۳۰
- کشتی فرنگی: وزن
۱۲۰کیلوگرم، مسعود هاشم زاده، از ساعت ۹:۳۰ - قایقرانی: رویینگ تک نفره، هما حسینی و محسن شادی (در صورت صعود) فینال - ساعت ۱۴:۱۰
جمعه
۲۵مرداد ( ۱۵اوت)
- بدمینتون: کاوه محرابی، (در صورت صعود) نیمه نهایی - ساعت
۱۸:۳۰ - دو و میدانی: پرتاب وزنه، امین نیک فر، ساعت ۹:۵۰
- دو و میدانی: دو
۱۵۰۰متر، سجاد مرادی، دور اول، ساعت ۱۹:۱۰
- دو و میدانی: پرتاب وزنه، امین نیک فر، از ساعت
۹صبح
- تیروکمان مردان: حجت الله واعظی - (در صورت صعود) یک چهارم نهایی - از ساعت
۱۰:۳۰
- جودو: وزن بالای
۱۰۰کیلوگرم، محمدرضا رودکی، از ساعت ۱۲
شنبه
۲۶مرداد ( ۱۶اوت)
- بسکتبال: با آرژانتین، ساعت
۱۶:۴۵
- دو و میدانی: پرتاب دیسک، احسان حدادی و عباس صمیمی، از ساعت
۱۰:۴۰ - قایقرانی: کایاک تک نفره، هما حسینی و محسن شادی (در صورت صعود) فینال - ساعت ۱۴
یکشنبه
۲۷مرداد ( ۱۷اوت)
- بوکس: وزن
۶۴کیلوگرم، مرتضی سپه وند، (در صورت صعود) یک چهارم نهایی، ساعت ۱۹
- بوکس: وزن
۹۱کیلوگرم، علی مظاهری، (در صورت صعود) یک چهارم نهایی، ساعت ۱۹
- دو و میدانی: دو
۱۵۰۰متر، سجاد مرادی، (در صورت صعود) مرحله نیمه نهایی، ساعت ۲۱:۵۵
- وزنه برداری:
۹۴کیلوگرم، اصغر ابراهیمی، ساعت ۱۹
دوشنبه
۲۸مرداد ( ۱۸اوت)
- بسکتبال: با تیم ششم گروه
,Aساعت ۹
- وزنه برداری:
۱۰۵کیلوگرم، محسن بیرانوند، ساعت ۱۹
سه شنبه
۲۹مرداد ( ۱۹اوت)
- بوکس: وزن
۸۱کیلوگرم، مهدی قربانی، |(در صورت صعود)، یک چهارم نهایی، ساعت ۱۹
- تنیس روی میز: انفرادی مردان، افشین نوروزی، دور مقدماتی و دور اول، ساعت
۱۰
- دو و میدانی: پرتاب دیسک، احسان حدادی و عباس صمیمی، (در صورت صعود) فینال، ساعت
۲۱
- دو و میدانی: دو
۱۵۰۰متر، سجاد مرادی، فینال، ساعت ۲۲:۵۰
- کشتی آزاد:
۵۵کیلوگرم، عباس دباغی، از ساعت ۹:۳۰
- کشتی آزاد:
۶۰کیلوگرم، مراد محمدی، از ساعت ۹:۳۰
- وزنه برداری:
+۱۰۵کیلوگرم، حسین رضازاده، ساعت ۱۹
چهارشنبه
۳۰مرداد ( ۲۰اوت)
- بسکتبال: (در صورت صعود) مرحله یک چهارم نهایی
- تکواندو: وزن اول زنان، سارا خوش جمال فکری، از ساعت
۹
- تکواندو: وزن اول مردان، رضا نادریان، از ساعت
۹
- تنیس روی میز: انفرادی مردان، افشین نوروزی، (در صورت صعود) راند دوم، ساعت
۱۰
- دو و میدانی: دو
۸۰۰متر، سجاد مرادی، احسان مهاجر شجاعی، مرحله مقدماتی، ساعت ۱۹
- کشتی آزاد: وزن
۶۶کیلوگرم، مهدی تقوی، از ساعت ۹:۳۰
- کشتی آزاد: وزن
۷۴کیلوگرم، میثم مصطفی جوکار، از ساعت ۹:۳۰
پنجشنبه
۳۱مرداد ( ۲۱اوت)
- تنیس روی میز: انفرادی مردان، افشین نوروزی (در صورت صعود) مرحله سوم و چهارم، از ساعت
۱۰
- دو و میدانی: دو
۸۰۰متر، سجاد مرادی و احسان مهاجر شجاعی (در صورت صعود) مرحله نیمه نهایی، ساعت ۱۹:۵۰
- کشتی آزاد: وزن
۸۴کیلوگرم، رضا یزدانی، ساعت ۹:۳۰
- کشتی آزاد: وزن
۹۶کیلوگرم، سعید ابراهیمی، ساعت ۹:۳۰
- کشتی آزاد: وزن
۱۲۰کیلوگرم، فردین معصومی، ساعت ۹:۳۰
جمعه اول شهریور (
۲۲اوت)
- بسکتبال: (در صورت صعود) نیمه نهایی، ساعت
۲۰
- بوکس: وزن
۶۴کیلوگرم، مرتضی سپه وند، (در صورت صعود) نیمه نهایی، ساعت ۱۳:۳۰
- بوکس: وزن
۸۱کیلوگرم، مهدی قربانی، (در صورت صعود) نیمه نهایی، ساعت - بوکس: وزن ۹۱کیلوگرم، علی مظاهری، (در صورت صعود) نیمه نهایی، ساعت ۱۳ :۳۰


برچسب‌ها:
نوشته‌ی رعنا شمس ـ دوشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٧ ـ نظرات () | لینک ثابت مطلب